DO SZKOŁY WYCHODŹ PO ŚNIADANIU I ZE ŚNIADANIEM

Dzisiejszy dzień był bardzo ciekawy. Najpierw obserwowaliśmy balon, który gdy nie był nadmuchany, to nie mógł sie bawić. Następnie, gdy nadmuchaliśmy za dużo to pękł. Dopiero balon odpowiednio nadmuchany chętnie się z nami bawił. Tak samo jest z nami, gdy nie zjemy sniadania, lub zjemy zbyt mało, albo np. słodycze nie mamy siły, ani chęci bawić się i uczyć. W momencie, gdy najemy się zbyt dużo i tłusto - nie mamy siły się uczyć. Dopiero odpowiednie śniadanie, i jakość i ilość, daje nam moc do pracy.

Podzieliliśmy się dzisiaj na grupy, które będą zdobywać punkty, a na koniec wyłonimy najlepszych "badaczy zdrowego odżywiania się".

Każda grupa wymyśliła swoją nazwę, oto one:

- Truskaweczki

- Ziemniaczki

-Śliweczki

- Gruszeczki

- Ogóreczki.

Poznaliśmy 12 Zasad Zdrowego Żywienia. Staramy się je wprowadzać od zaraz. Zaczęliśmy od schrupania pysznych jabłuszek.

Ńasze śniadanie rozpoczęliśmy od przeglądu, kto co miał do jedzenia. Na wyróżnienie zasługują rodzice, którzy zaopatrzyli swoje dzieci w owoce i warzywa. Te osoby przedstawiamy na poniższych zdjęciach.

Kochani Rodzice - prosimy, aby każdy z nas na drugie sniadanko mógł zjeść kanapeczkę, na której są również warzywa, a dodatek stanowić będzie owoc. Na pewno będzie nam się lepiej w przedszkolu wtedy pracować.

Po pracy i zabawie w sali czas na ruch na świeżym powietrzu. Wiadomo w zdrowym ciele - zdrowy duch.