W dniu dzisiejszym mieliśmy pogadankę o tym, jak bezpiecznie obchodzić się z prądem. Dowiedzieliśmy się jakie są rodzaje elektrowni, do czego potrzebna jest energia elektryczna, jak obchodzić się z urządzeniami elektrycznymi. Prąd jest bezpieczny, gdy wiemy jak się z nim obchodzić. Młodsze dzieci nie mogą korzystać z urządzeń elektrycznych bez pomocy i nadzoru osób dorosłych.

TRUSKAWKOWY SEZON...

Truskawki to pyszne owoce, a sezon rozpoczął się już w maju. Całe pojemniczki otrzymujemy od Marcela. Dziękujemy Marcela mamie.

Cień

„W słońcu, przyświadczyć to mogę,

Idzie z tobą noga w nogę.

Staniesz, on też się zatrzyma.

Przyjdzie chmura, już go nie ma!”

Światło (sztuczne lub naturalne) rozchodzi się po liniach prostych zwanych promieniami. Czasem te promienie napotykają na swojej drodze różne przeszkody i wtedy tworzy się cień.

My zrobiliśmy również doświadczenie z cieniem. Następnie wycinaliśmy różne figury i tworzyliśmy teatrzyk cieni. Same figury wyszły nam świetnie, trochę gorzej było z dialogami. Jednak zawód aktora to nie jest łatwa profesja.

NARESZCIE RAZEM…                                       19.05.2014

Po długiej nieobecności (jak widać po kronice w kwietniu i maju)  dzisiaj wróciła do nas nasza Pani. Cieszyliśmy się i zaśpiewaliśmy na powitanie najlepiej jak umieliśmy. Wręczyliśmy piękne kwiaty.

Z całego serca bardzo dziękuję za kwiaty.

Sabina Urbańska